Samiskt bälte
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄLTE, samiskt, tidigt 1900-tal, läder samt färgad ull, glasbroderier, längd 100 cm
PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna
Bruksspår
916241
2021-05-17