Samiskt bälte

Samiskt bälte
Samiskt bälte
Samiskt bälte
Samiskt bälte
Samiskt bälte
Samiskt bälte
Samiskt bälte
Samiskt bälte

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄLTE, samiskt, tidigt 1900-tal, läder samt färgad ull, glasbroderier, längd 100 cm

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

Bruksspår

916241

2021-05-17