Koka Blå servisdelar
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, servisdelar, ca 98 dlr, "Koka Blå", Rörstrand, porslin, undertill märkta "Koka Rörstrand Sweden", bestående av: 19 matallrikar, 3+6+5 förättstallrikar, 15 tekoppar med fat, 7 uppläggningsfat, 3 ugnsformar, 4 uppläggningsskålar, 4 runda ugnsformar, karott med lock, 2 såssnipor med lock, 2 såssnipor utan lock, 3 ugnsformar med handtag, varav en med lock, 3 tillbringar, gräddkanna, marmeladburk med lock, tekanna, 8 äggkoppar, 9 filbunkar, 2 djupa, 4 extra tefat 3 kaffefat medföljer
En äggkopp med fotringsnagg, missfärgningar, bruksslitage, repor
916272
2021-05-23