Koka Blå servisdelar

Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar
Koka Blå servisdelar

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, servisdelar, ca 98 dlr, "Koka Blå", Rörstrand, porslin, undertill märkta "Koka Rörstrand Sweden", bestående av: 19 matallrikar, 3+6+5 förättstallrikar, 15 tekoppar med fat, 7 uppläggningsfat, 3 ugnsformar, 4 uppläggningsskålar, 4 runda ugnsformar, karott med lock, 2 såssnipor med lock, 2 såssnipor utan lock, 3 ugnsformar med handtag, varav en med lock, 3 tillbringar, gräddkanna, marmeladburk med lock, tekanna, 8 äggkoppar, 9 filbunkar, 2 djupa, 4 extra tefat 3 kaffefat medföljer

En äggkopp med fotringsnagg, missfärgningar, bruksslitage, repor

916272

2021-05-23