Kniv i halvhorn samisk
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SAMEKNIV, halvhorn, skaft i renhorn med hornkrans, graverad dekor med ren, slida med genombruten dekor, bladet av stål, osignerad, längd ca 19,5 cm
PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna
bruksslitage,
916304
2021-05-17