Kniv i halvhorn samisk

Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk
Kniv i halvhorn samisk

Klubbat för:

650 SEK

1 200 SEK

SAMEKNIV, halvhorn, skaft i renhorn med hornkrans, graverad dekor med ren, slida med genombruten dekor, bladet av stål, osignerad, längd ca 19,5 cm

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

bruksslitage,

916304

2021-05-17