Ljusstakar Gusum
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GUSUM, ljusstakar, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, mässing, märkta Gusums bruk 38, kolonformade på fyrkantig fot med genombruten gallerdekor, på kulfötter, höjd ca 20 cm
Ålders- och bruksrelaterat slitage
916321
2021-05-17