Paavo Tynell Brudbukett

Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett
Paavo Tynell Brudbukett

Klubbat för:

3 200 EUR

Utropspris

1 500 EUR

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, "Brudbukett", modell 9029/3, Taito Oy, 1940-tal, trearmad, polerad mässing och kupor i överfångsglas, höjd 75 cm, diameter ca 45 cm.

Slitage, en sprucken glaskupa

916363

2021-05-23