Paavo Tynell Brudbukett
Klubbat för:
3 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, "Brudbukett", modell 9029/3, Taito Oy, 1940-tal, trearmad, polerad mässing och kupor i överfångsglas, höjd 75 cm, diameter ca 45 cm.
Slitage, en sprucken glaskupa
916363
2021-05-23