Thonet stolar
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MICHAEL THONET, stolar, 4 st, 1900-talets början, olika modeller, varmböjd bok, en sits i rotting, en etikettmärkt, sitthöjd ca 46-48 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, skadad rotting, delvis lösa i fogarna, en något brännskadad
916384
2021-05-17