Paavo Tynell vägglampa

Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa
Paavo Tynell vägglampa

Klubbat för:

1 600 EUR

Utropspris

800 EUR

PAAVO TYNELL VÄGGLAMPA, Taito Oy, 1940-tal, polerad mässingsarm samt tygskärm, längd 126 cm, skärmens bredd 18,5 cm.

Lätt slitage

916391

2021-05-23