Sabel m/1893

Sabel m/1893
Sabel m/1893
Sabel m/1893
Sabel m/1893
Sabel m/1893
Sabel m/1893
Sabel m/1893
Sabel m/1893

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, m/1893 för kavallerimanskap, klingan märkt G.E Svalling, Rosensfors, balja i svärtat stål, längd 110 cm.

Slitage, klingan med lätt korrosion, baljan med bucklor.

916461

2021-05-23