Thonet stolar
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MICHAEL THONET, modell "No. 14", 4+2 stolar, samtida, för T.O.N, modellen ursrpungligen formgiven 1869, svartlackerad böjträ med sits av rotting, etikettmärkning, sitthöjd ca 46 cm
Bruksslitage, rottingsitsar med skador
916495
2021-05-17