Thonet stolar

Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar
Thonet stolar

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MICHAEL THONET, modell "No. 14", 4+2 stolar, samtida, för T.O.N, modellen ursrpungligen formgiven 1869, svartlackerad böjträ med sits av rotting, etikettmärkning, sitthöjd ca 46 cm

Bruksslitage, rottingsitsar med skador

916495

2021-05-17