Dosa silver Ryssland

Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland
Dosa silver Ryssland

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, silver, möjligen Fjodor Ivanov (1843-1882), Moskva, Ryssland, 1800-tal, niellodekor med stadsvy på locket, längd 8 cm, vikt 90 g

Slitage, färgbortfall, mindre lagningar, gravyr undertill.

916509

2021-05-15