Samisk väska, skor
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄSKA, SKOR, HÄTTA, DRÄKTBAND mm, samiska, omkring 1900-talet, läder, ull
PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna
Bruksslitage, ställvis kraftigt
916549
2021-05-17