Champagnekupor 1800-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
COUPEGLAS, 11 st, 1800-talets senare del, sengustaviansk stil, cuppa med graverad dekor i form av stjärnor, fasettslipad fyrkantig fot, höjd ca 9,5 cm
Ett glas med mindre kantnagg, 2-3 glas med micronagg
916564
2021-05-17