Champagnekupor 1800-tal

Champagnekupor 1800-tal
Champagnekupor 1800-tal
Champagnekupor 1800-tal
Champagnekupor 1800-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 500 SEK

COUPEGLAS, 11 st, 1800-talets senare del, sengustaviansk stil, cuppa med graverad dekor i form av stjärnor, fasettslipad fyrkantig fot, höjd ca 9,5 cm

Ett glas med mindre kantnagg, 2-3 glas med micronagg

916564

2021-05-17