Samisk komse med docka

Samisk komse med docka
Samisk komse med docka
Samisk komse med docka
Samisk komse med docka
Samisk komse med docka
Samisk komse med docka
Samisk komse med docka
Samisk komse med docka

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOMSE med docka, samisk, 1900-talets första hälft, vaggan av trä beklädd med läder, renpläd samt flerfärgad ulltextil, docka av celluloid, längd på vaggan ca 85 cm

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

Bruksslitage

916568

2021-05-17