Bestickuppsättning silver

Bestickuppsättning silver
Bestickuppsättning silver
Bestickuppsättning silver
Bestickuppsättning silver
Bestickuppsättning silver
Bestickuppsättning silver

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BESTICK, 47 dlr, silver, modell "Olga", 1900-talets senare, delvis GAB, 9 matknivar, 9 matgafflar, 7 matskedar, 4 smörgåsgafflar, 2+3 smörgåsknivar, 10 kaffeskedar, 3 smörknivar, längd 12-21 cm, totalvikt (exlusive knivar med stålblad) ca 922 g

Smärre bruksslitage

916585

2021-05-17