Sigillstampar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIGILLSTAMPAR, 13 st, 1800 och 1900-tal, bl a i form av hund, försilvrad, förgylld brons med malakitägg som skaft, brons med skaft i agat, en med skaft i pärlemor, medföler även två topprydnader varav en i tenn, en i silver, höjd mellan ca 6-14 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
916723
2021-05-21