Sigillstampar

Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SIGILLSTAMPAR, 13 st, 1800 och 1900-tal, bl a i form av hund, försilvrad, förgylld brons med malakitägg som skaft, brons med skaft i agat, en med skaft i pärlemor, medföler även två topprydnader varav en i tenn, en i silver, höjd mellan ca 6-14 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

916723

2021-05-21