Paavo Tynell stor bordslampa Taito Oy

Klubbat för:

11 000 EUR

Utropspris

4 000 EUR

PAAVO TYNELL, BORDLAMPA, Taito Oy 1940-tal, klar mässing, tygskärm, diameter 42 cm, höjd 77,5cm.

Åldersrelaterat slitage och fläckar

916826

2021-05-23