Bordslampa Kina

Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina
Bordslampa Kina

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

800 SEK

BORDSLAMPA, Kina, porslin, 1800-tal, fasettformad på rund fot med blå underglasyrdekor, höjd 24 cm inklusive armatur.

Något ytslitage efter ålder, små tillverkningsdefekter, mindre lagning, ej funktionstestad.

916864

2021-05-22