Rysk diamantbrosch
Klubbat för:
3 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
BROSCH, antikslipade diamanter infattade i silver, ram av 14K guld, diamanter totalt ca 4,50 ct, broschens mått 50 x 45 mm, vikt ca 15,5 g, i passat etui av Karl Hahn, St Petersburg ca 1860-tal.
Kontakta specialist: Nina Oker-Blom +358 40 7347838, nina.oker-blom@auktionsverket.com
Tennlödningar, mindre skador.
916923
2021-05-23