Lisa Larson figurin Charlotta
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, "Charlotta", ur "ABC Flickor" (1958-1973), figurin, Gustavsberg,stengods, delvis glaserad, signerad Charlotta LL samt etikett, höjd ca 16 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, möjligen tillverkningsdefekt i botten
916932
2021-05-18