Lisa Larson figurin Charlotta

Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta
Lisa Larson figurin Charlotta

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LISA LARSON, "Charlotta", ur "ABC Flickor" (1958-1973), figurin, Gustavsberg,stengods, delvis glaserad, signerad Charlotta LL samt etikett, höjd ca 16 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, möjligen tillverkningsdefekt i botten

916932

2021-05-18