Skrivbord rokokostil
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft, gråmålat med guldrand samt turkosgrön dekorrand, reliefdekor, profilerad skiva med låd- och dörrförsedd uppsats, tre lådor i sarg, vardera hurts med dörr och bakomvarande lådor, längd 114, bredd 71, höjd 81 + 55 cm.
Bruksslitage, ställvis hårdare, färgbortfall, lagningar, senare målning.
916971
2021-05-29