Swedish Grace Louise Adelborg
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LOUISE ADELBORG, "Swedish Grace", 60 dlr, Rörstrand, fältspat, dekormodell "Gracil," bestående av: 12 mattallrikar, 18 förrättstallrikar, 10 kaffekoppar med fat, 5 såsskålar, 3 ovala uppläggningsfat, 6 mindre serveringsskålar, 6 större serveringsskålar
Ingår i temaauktion Bankflytten
smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, enstaka nagg kan förekomma
917011
2021-05-20