Bestick Svensk spetsig

Bestick Svensk spetsig
Bestick Svensk spetsig
Bestick Svensk spetsig
Bestick Svensk spetsig
Bestick Svensk spetsig
Bestick Svensk spetsig

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

BESTICK, 100 dlr, silver, "Svensk Spetsig", C.G Hallberg, 1930-tal, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 mindregafflar, 12 matskedar, 12 dessertskedar, 12 kaffeskedar, 3 smörknivar, 1 ostkniv vikt ca (exklusive knivar med rostfritt blad) 2522 g

Smärre bruksslitage, enstaka kniv med buckla

917068

2021-05-17