Salladsbestick Minerva Paris
Klubbat för:
1 800 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
SALLADSBESTICK, 2 dlr, silver, Minerva Paris, tidigt 1900-tal, silver samt bakelit sk. "ivorit", i originalschatull med förgylld dekor i form av akantus, längd ca 28 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, missfärgningar
917073
2021-05-18