Väggpendyl nyrenässans

Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans
Väggpendyl nyrenässans

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

VÄGGPENDYL, nyrenässans, sent 1800-tal, fanerat i valnöt med svärtade detaljer, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror, bredd 27,5 cm, höjd 78 cm, pendel och lod medföljer.

bruksslitage, dekordel på krönet saknas, ej funiktionstestad.

917131

2021-05-22