Francoise Gilot kritteckning
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
FRANCOISE GILOT (f 1921), Komposition med kvinnoansikte, signerad samt med dedikation "Pour Marianne",(Marianne Greenwood) krita på papper, ca 33x24 cm
Proveniens: Fotografen och författaren Marianne Greenwood (1916-2006) därefter i arv inom familjen
Papperet med veck
917133
2021-05-18