Francoise Gilot kritteckning

Francoise Gilot kritteckning
Francoise Gilot kritteckning
Francoise Gilot kritteckning
Francoise Gilot kritteckning

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

FRANCOISE GILOT (f 1921), Komposition med kvinnoansikte, signerad samt med dedikation "Pour Marianne",(Marianne Greenwood) krita på papper, ca 33x24 cm

Proveniens: Fotografen och författaren Marianne Greenwood (1916-2006) därefter i arv inom familjen

Papperet med veck

917133

2021-05-18