Bordslampa sent 1800-tal.

Bordslampa sent 1800-tal.
Bordslampa sent 1800-tal.
Bordslampa sent 1800-tal.
Bordslampa sent 1800-tal.
Bordslampa sent 1800-tal.
Bordslampa sent 1800-tal.

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, Eklekticism, 1800-talets andra hälft, bronserad metall, delvis genombruten rikt dekor av amoriner, kvinnoansikten och akantus,

Omarbetad från fotogenlampa, senare lampskärm och fäste, bruksslitage, ej funktionstestad.

917139

2021-05-22