Egron Lundgren teckningar

 Egron Lundgren teckningar
 Egron Lundgren teckningar
 Egron Lundgren teckningar
 Egron Lundgren teckningar

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EGRON LUNDGREN (1815-1875), teckningar, 3 st, motiv: Italiensk kvinna med korg, lavering, osignerad, ca 13x12 cm, Dräktstudier av italienska bondkvinnor,
akvarellerad skiss, med ytterligare skiss a tergo och skriftliga färgangivelser, ca 13,5x10 cm, samt Bedjande
spanjorska, akvarellerad teckning, monogramsignerad, ca 12,5x9,5 cm

PROVENIENS:
Lars Lundins samling

oramade, i passepartout

917234

2021-05-22