Ragnar Sandberg
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RAGNAR SANDBERG (1902-1972), Porträtt, 2 st, föreställande konstnärens hustru Elsa samt konstnärens dotter, enligt Karl Granqvist 2/10-83, blyerts på papper, monogramsignerade och daterade, R.S.-45, ca, ca 37x32 resp 46x32 cm, Elsas porträtt med dedikation a tergo: Gåva till Fritz Schächter av Ragnar Sandberg
PROVENIENS:
Lars Lundins samling
gulnad, oramade, i passepartout
917253
2021-05-22