Carl Kylberg teckningar
Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
CARL KYLBERG (1878-1952): 3 st, figurkompositioner samt landskap med hus, blyertsteckningar, bildmått ca 26x20, 16x22 samt 13,5x20 cm
PROVENIENS: Lars Lundins samling
Zustandsbeschreibung
Oramade, i passepartout, papperskador bakom passepartout, något gulnade
917265
2021-05-22