Carl Kylberg teckningar

Carl Kylberg teckningar
Carl Kylberg teckningar

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

CARL KYLBERG (1878-1952): 3 st, figurkompositioner samt landskap med hus, blyertsteckningar, bildmått ca 26x20, 16x22 samt 13,5x20 cm

PROVENIENS: Lars Lundins samling

Zustandsbeschreibung

Oramade, i passepartout, papperskador bakom passepartout, något gulnade

917265

2021-05-22