Praktfat fajans

Praktfat fajans
Praktfat fajans
Praktfat fajans
Praktfat fajans
Praktfat fajans
Praktfat fajans
Praktfat fajans
Praktfat fajans

Klubbat för:

4 000 SEK

2 000 SEK

PRAKTFAT, fajans, Holland, 17/1800-tal, konturerad kant med rocailler, dekor av figurscen i underglasyrblått, märkning a tergo, ca 50x66 cm

Kantlagning

917488

2021-05-19