Textilier, allmoge

Textilier, allmoge
Textilier, allmoge
Textilier, allmoge
Textilier, allmoge
Textilier, allmoge
Textilier, allmoge
Textilier, allmoge
Textilier, allmoge

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÅKDYNA, FODRAL, ÖVERKAST, 3 dlr, allmogetextilier, 1800/1900-tal, ull, vävd åkdyna med dunfyllning: ca 58x116 cm, vävd fodral: ca 136x186 cm, broderat fodrat överkast: ca 172x150 cm

Bruksslitage, fläckar, småhål kan förekomma

917572

2021-05-17