Matservis Limoges
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, 82 dlr, porslin, 1900-tal, Limoges, Frankrike, bestående av: 28 mattallrikar, 20 förrättstallrikar, 11 djupa mattallrikar, 11 assietter, 3 uppläggningsskålar, 7 uppläggningsfat, 2 terriner, diameter på mattalrikar 25 cm
Bruksslitage, nagg förekommer på enstaka delar
917623
2021-05-18