Matservis Limoges

Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges
Matservis Limoges

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MATSERVIS, 82 dlr, porslin, 1900-tal, Limoges, Frankrike, bestående av: 28 mattallrikar, 20 förrättstallrikar, 11 djupa mattallrikar, 11 assietter, 3 uppläggningsskålar, 7 uppläggningsfat, 2 terriner, diameter på mattalrikar 25 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, nagg förekommer på enstaka delar

917623

2021-05-18