Poul Kjaerholm "PK-91"
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
POUL KJAERHOLM, "PK-91", pall, Danmark, enligt uppgift inköpt på 1980-tal, formgiven 1961, troligen E Kold Christensen, lätt vriden benställning av mattförkromat fjäderstål, sits av läder, längd 60, bredd 45, höjd 38 cm, ihopfällbar.
Läder med fläckar och veck, något slitage på benställning.
917641
2021-05-23