Poul Kjaerholm "PK-91"

Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm
Poul Kjaerholm

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

POUL KJAERHOLM, "PK-91", pall, Danmark, enligt uppgift inköpt på 1980-tal, formgiven 1961, troligen E Kold Christensen, lätt vriden benställning av mattförkromat fjäderstål, sits av läder, längd 60, bredd 45, höjd 38 cm, ihopfällbar.

Läder med fläckar och veck, något slitage på benställning.

917641

2021-05-23