Arkivskåp
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARKIVSKÅP, 1800/1900-tal, med skrivskiva, hyllor och fack, mörkbetsat, höjd ca 174 samt 104x46 cm
Proveniens: Torlsunda prästgård, inköpt av kyrkvaktmäastare därstädes och sedan i arv
Nagg på en knopp, bruks och åldersrelaterat slitage
917677
2021-05-19