Arkivskåp

Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp
Arkivskåp

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARKIVSKÅP, 1800/1900-tal, med skrivskiva, hyllor och fack, mörkbetsat, höjd ca 174 samt 104x46 cm

Proveniens: Torlsunda prästgård, inköpt av kyrkvaktmäastare därstädes och sedan i arv

Nagg på en knopp, bruks och åldersrelaterat slitage

917677

2021-05-19