Lineol figurer med Tipp & Co lastbil

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LINEOL FIGURER OCH TIPP & CO MILITÄRLASTBIL, 1930-40-tal, 23 st figurer, i olika göromål. Femaxlig terrängbil i grönlackerad plåt, med 9 soldater, urverksdriven, 3 delat luftartelleri som släp, bilens längd ca 22 cm,

Diverse skador, bilen saknar delar, defekt urverk,

918083

2021-05-22