Lockurna Marieberg
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LOCKURNA, 1700-talets andra hälft, flintgods, Marieberg, sannolikt Stens period (1768-1788), med uppsvängda hänklar samt dekor i relief av girland, dekor av landskapsvy med hus, höjd 40 cm
Skador: Lagningar med retuscher, smärre nagg
918119
2021-05-24