Lockurna Marieberg

Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg
Lockurna Marieberg

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LOCKURNA, 1700-talets andra hälft, flintgods, Marieberg, sannolikt Stens period (1768-1788), med uppsvängda hänklar samt dekor i relief av girland, dekor av landskapsvy med hus, höjd 40 cm

Skador: Lagningar med retuscher, smärre nagg

918119

2021-05-24