Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL Kina, 1700/1800-tal, floral dekor i underglasyrblått, kanten senare förstärkt med ett bronsband, diameter ca 35,5 cm

Nagg, smärre slitage

918132

2021-05-23