Docka med mekanik
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOCKA med mekanik, 1800-/1900-tal, docka som lyfter en bebis när man trycker på spaken, samtidigt hörs ett ljud, huvud i porslin, lemmar i trä, totalhöjd 25 cm.
Hårt slitage, håret löst, fläckar och smärre skador på kläderna.
918244
2021-05-20